Не зраджуй Ісусу

Аудио плеер

Download Now

НЕ ЗРАДЖУЙ ІСУСУ

         Давайте, ми відкриємо книгу пророка Єремії, 3-й розділ: «Як відпустить хто жінку свою, й вона піде від нього та стане за жінку для іншого чоловіка, чи вернеться ще він до неї? Чи ж не стане зовсім обезчещеною оця жінка? Ти ж перелюб чинила з коханцями багатьма і тобі повертатись до Мене? говорить Господь. Зведи свої очі на гори порожні й дивися, де перелюбу ти не чинила? Ти для них по дорогах сиділа, немов той араб на пустині, і збезчестився край твоїм блудом та лихом твоїм! І дощі були стримувані, і не було дощу пізнього, проте мала ти чоло блудниці, і стратила сором…».

Тут йдеться про те, що жінка, яка вчинила блуд або перелюб і пішла від свого чоловіка, вже більше не може повернутися до нього такою самою жінкою, бо вона вже обезчещена. Це жінка, яка гуляла, блудила зі своїми коханцями, і через це на її життя прийшло прокляття, Бог закрив двері для всіх благословінь, і навіть на лобі у неї немовби написано: «блудниця». Так, одного дня ви прийняли власне рішення заручитися з Ісусом, ставши частинкою Його нареченої, як Церква. Кожен із нас є частиною Церкви, і я нагадую, що це був наш власний вибір! Чи, можливо, хтось вас змушував приймати водне хрещення і молитися привселюдно молитвою покаяння? Тоді можете зробити переоцінку! Та я вірю, що ви здійснили цей вибір без жодного примусу.

Якось до Ісуса привели жінку, яку хотіли побити камінням. Пам’ятаєте, за що її хотіли так покарати? За перелюб, бо так велів закон! У Законі Мойсеєвому писалось: «Жінку, яка вчинила перелюб, належить побити камінням». І ту, яку привели до Ісуса, звинувачували саме в цьому гріху. А пам’ятаєте ще одну цікаву історію, коли Дух Святий зійшов на Марію, і вона стала вагітною? Йосип тоді ще не був її чоловіком, написано, що вони були ще тільки зарученими. І от він почув, що Марія вагітна, і його тверезий розум, мабуть, підказував йому, що вона була вагітною від чужого чоловіка, значить – вчинила перелюб і зрадила йому. І він розумів, що, по Закону Мойсеєвому, її належало побити камінням. Тому він вирішив таємно її відпустити! Ці два випадки свідчать, що за перелюб людина несла велику кару. А що може бути більшою карою, ніж смерть? І бути побитому камінням – то, насправді, страшна смерть. Зрада – це є перелюб. Зрозумійте це просте слово: «перелюблюю» – значить, спочатку ти любив одного, а тепер вже любиш не його, а іншого – ПЕРЕЛЮБЛЮЄШ. Знаєте, є такі молоді дівчата (а іноді так роблять і хлопці, та дівчат це все-таки більше стосується), які, маючи хлопця, крутять із ним роман, і при цьому мають іншого на підхваті. Раптом з одним щось не вийде, тоді другий буде. Виходить, говорить така дівчина хлопцеві слова любові й вірності, та насправді зраджує йому з іншим.

Біблія задає просте питання: «Як відпустить хто жінку свою, й вона піде від нього та стане за жінку для іншого чоловіка, чи вернеться ще він до неї?» Тут говориться про нього – чи захочеться тому нареченому знову полюбити таку жінку і повернутися до неї після того, що вона із ним вчинила? А я б хотів запитати наступне: а скільки разів ти зраджував своєму нареченому Ісусу з того часу, як прийняв добровільне рішення любити тільки Його Одного? Це питання і до жінки, і до чоловіка. В загальному, ми є нареченою Ісуса. Ми ще не шлюбовані з Ним, бо весілля відбудеться на небесах, та ми, як Церква, обручені Йому. Так от, скільки разів ти зраджував Ісусу в тих взаєминах і у тих почуттях, у яких ти свого часу зізнався Йому, кажучи, що любиш лише Його Одного? І я задаю це питання дуже серйозно, бо для багатьох людей вже стало нормою життя – приходити у неділю на богослужіння і заявляти: «Ісус, я Тебе люблю!», а на тижні знову повертатися у своє буденне життя і зраджувати Йому! А наступної неділі знову з’являтися у церкві зі словами: «Ісус, я Тебе люблю!» Біблія каже про таких людей, що у них на лобі написано: «блудниця» або «блудник». І це дуже серйозно! Але тому всьому є ще й серйозні наслідки – у 3-му розділі книги пророка Єремії, у 2-му вірші сказано: «Зведи очі і подивися, де ти чинив перелюб!», тобто, Бог каже: «Зроби аналіз свого життя!» Знаєте, деякі люди мають звичку молитися: «Господи! У чому я десь згрішив, або що не так сказав – прости мене!» Я вас запевняю – Бог таких молитов не приймає! Бог хоче, щоб ти міг чітко знати, де і в чому ти згрішив, або що ти не так сказав. Бо куди годиться молитва на кшталт: «Господи, можливо, я десь у чомусь був неправий, або десь щось не так зробив!» Ти повинен усвідомити! У 2-му вірші ясно написано: «Зведи очі і зроби аналіз! Подивися на ці місця, де ти перелюбствував!», тобто, озвуч конкретні приклади, конкретні факти свого життя, де ти зраджував Ісусу і продовжуєш Йому зраджувати.

Давайте, знову переведемо цю розмову у площину взаємин хлопця і дівчини, які кохають одне одного і збираються одружитись. Припустімо, є заручена пара, у якої за півроку має бути весілля, а десь відбувається якась вечірка, де насправді вони могли б бути удвох, та хлопець обманює дівчину, кажучи: «А-а, у мене там якась зустріч!», і йде сам на ту вечірку, де є інші дівчата. Він там веселиться з ними, у якісь ігри грає – коротше, вільно проводить час. І тут раптом його дівчина дізнається, що він був на тій вечірці, де вона теж могла б бути, та він її обдурив, сказавши, що не збирається туди, а сам пішов і проводив свій вечір дозвілля з іншими дівчатами. Скажіть, чи не матиме це в її очах такий вигляд, що він її підставляє? А чи нормально віддавати своїй дружбі з іншими людьми більшу перевагу, ніж своїй коханій, із якою у тебе невдовзі має бути весілля? Це ненормально. Або ще такий приклад: припустімо, людина може з кимось дружити, і їхня дружба може бути така вже тісна! Вони кожного дня можуть зустрічатися, пити каву, обговорювати якісь справи, їздити десь на риболовлю, і людина тій дружбі віддає більшу перевагу, ніж Ісусу. А як таке може бути? Бувають ситуації, коли ти взагалі стидаєшся зізнатися перед людьми, що ти християнин. От ти маєш за гордість зізнатися, що ти десь там фотографувався із якимось народним артистом, або з політиком, якого ледь не щодня по телевізору показують, або пишаєшся, що ще з кимось знайомий, а з тим у тебе зв’язки, а з тим у тебе родина, а та тобі кума, а той – сват, а той – ще щось… А сказати, що дружиш з Ісусом і є дитям Божим, ти стидаєшся, ховаєш… Чи ж не зраджуєш ти в цей час своїй дружбі з Ісусом?

Або, скажімо, ти, як батько, або як мама, прийшли з роботи додому, вся твоя сім’я зібралася на кухні, ви ніби всі разом, але тебе там з ними немає. Розумієте, про що я кажу? Фізично ти ніби й присутній там, але думками ти десь у своїх справах і щось вирішуєш. І тобі самому здається, що ти приїхав або прийшов додому, і ти з дітьми, АЛЕ ТЕБЕ З НИМИ НЕМАЄ! І так минає день за днем! А потім на твоїх очах в сім’ю приходять проблеми, зникає злагода, і ти давай обурюватися: «Ну, що?! Які ще можуть бути проблеми? Я ж постійно вдома! Я гроші для сім’ї заробляю! Я те і те…» Але тебе просто немає! Душевно і духовно ти не зі своєю сім’єю, а з якимись людьми десь на риболовлі, чи по бізнесу ходиш, думаєш… Навіть, коли із жінкою спиш – все одно ти не з нею. Як ви думаєте, чи не виглядає це, як зрада? Та це ще не все! Найстрашніше знаходиться у 3-му вірші: за те, що ти зраджував, перелюбствував, порушував завіт обіцянки, на твою землю прийшло прокляття, тому що дощ є символом благословіння, не буде дощу – буде засуха, і все загине. І ось вам наслідки цього: ЯКЩО ТИ ЗРАДЖУЄШ ДРУЖБІ З ІСУСОМ ЧЕРЕЗ ІНШУ ЛЮДИНУ, ТО В ДРУЖБУ, ЯКУ ТИ МАЄШ ІЗ ЛЮДЬМИ, ПРИХОДИТЬ ПРОКЛЯТТЯ. Так, люди можуть мати багато грошей, та не мати друзів. Або ж навпаки – друзів багато, а з грошима скрутно. Чому так? Бо в ту сферу, в якій ти зраджуєш дружбі і обрученню з Ісусом, приходить прокляття. Якщо ти зраджуєш в питанні дружби – прокляття приходить туди і людина не має друзів. Зрада може торкатися питання роботи чи бізнесу – людина може казати: «Я зайнятий, у мене бізнес, робота, я зв’язаний з іншими людьми, ну, то таке – я ж заробляю гроші…» Знаєте, а Ісус ревнує. І от, заробляєш ти ті гроші, робиш бізнес, а всі ті гроші пролітають… Через хвороби, на ліки, або хтось поцупив, чи десь щось сталося – ти заробив гроші, а їх не стало! Чому? Через прокляття! Бо Ісус ревнує – ти зрадив Його дружбу і поміняв її на заробітки!

Про таких людей у Слові написано, що в них лоб блудниці, вони не мають стиду і сорому, бо кожного разу приходять до церкви на богослужіння, просять пробачення, а потім розвертаються, йдуть і роблять те саме. Знаєте, у модерному світі дівчата, які займаються проституцією, чи хлопці, які є гомосексуалістами або які ведуть нетрадиційний спосіб життя, мають різні знаки. Тобто, така людина не йде і не заявляє відкрито, що я гей, або ж трансвестит, чи проститутка. Є певні знаки, які вказують на те, що ця жінка або дівчина – легкої поведінки, або що цей хлопець – гей. Зокрема, проститутки клеять на плечах метеликів, а хлопці клеять на собі зайчиків. Знаєте, у Царстві Божому ніхто на лоба ні метеликів, ні зайчиків не клеїть, але сказано, що у людини, яка зраджує дружбі з Ісусом, на лобі написано, що вона блудник і перелюбник. І ти дивуєшся: як всі знають? Бо у тебе на лобі написано! Це є своєрідним знаком від Бога в духовному світі, що ця людина зрадлива, підступна, нечесна, і невірна. Знаєте, пліткарів притягує до пліткарів, як магнітом, варто одному почати десь пліткувати, як його вже оточує кільце людей – таких же пліткарів. Проте, і молитвеників теж притягує до молитвеників, тому що у духовному світі існує певна аура і певні знаки, які дає Бог. І ти тих знаків очима не бачиш, але відчуваєш їх. А на деяких людей дивишся – і тебе від них просто відштовхує, з ними ні розмовляти, ні бачити їх не хочеться!

На завершення, я б хотів задати тобі дуже важливе питання: а чи не дав тобі ще Ісус розвідного листа? Бо, якщо вже дав, то це називається, що ти відступник. А це вже насправді серйозно. У Біблії наводяться слова Ісуса про останній час: «Коли Я прийду на цю землю, чи знайду Я на ній віру?» Люди тоді казатимуть: «Господи, чи не Твоїм іменем ми одне робили, друге, третє?..» А Він їм скаже у відповідь: «Відійдіть, Я ніколи не знав вас! Ви – зрадники і перелюбники, в церкві Мені терендили одне, а, виходячи з церкви, зраджували Мене своїми вчинками, соромилися Мене перед людьми, не хотіли демонструвати Мою дружбу з вами, підставляли Мене, віддавали пріоритети переді Мною іншим людям… Я не був для вас нареченим, і ще 20 років тому назад Я дав вам того розвідного листа! Я вас відпустив, і ви для Мене вже більше не є коханою! Ви вже не Моя наречена! Ви – відступники!» І таких людей на сьогодні є тисячі по церквах, які думають, що у них все нормально, і знай повторюють своє: «Я люблю Тебе, Ісусе!», у той час як Він їх вже давно відпустив, та ще й розвідного листа дав!..

Та кінець моєї проповіді не буде таким сумним, бо у 13-му вірші того ж розділу написано: «Тільки ж пізнай ти провину свою», – тобто, лише пізнай, усвідом свою провину, – «бо ти проти Господа, Бога свого повстала, і грішила з чужими під деревом кожним зеленим. І Мого голосу ви не почули, говорить Господь. Верніться, діти невірні, говорить Господь, бо Я вам Господар, та візьму вас по одному з міста, а з роду по два, і вас поведу до Сіону! І дам вам пастирів згідно із серцем Своїм, і вони будуть пасти вас умінням та розумом». А у 1-му вірші 4-го розділу сказано: «Якщо ти, Ізраїлю, вернешся, каже Господь, до Мене ти вернешся, і якщо ти відкинеш із-перед обличчя Мого гидоти свої, то не будеш тинятись!» Тобто, якщо ти усвідомиш свою провину і не будеш виправдовувати свої вчинки, а навернешся і покаєшся за ті моменти, де зраджував Ісусові і порушував вірність, то Бог обіцяє: «Ти вже не будеш більше тинятись». Це значить, ти не будеш відкинутий, Я знову тебе прийму, і Я даю тобі шанс, Я готовий тебе прийняти, простити, відновити і знову тебе обійняти, як Свою наречену!

В одному із псалмів Давида написано: «Піду в молитві, і послухаю, що скаже Бог!» А потім він продовжує: «Бог скаже: мир народу Своєму». Виходить дуже цікавий парадокс: спочатку Давид ніби збирається очікувати Божого слова, та він вже наперед знає, що Той скаже про мир для Свого народу! Багато із вас теж хотіли б почути щось від Бога. Та я вам скажу: ви самі вже давно знаєте, що Він вам скаже. Припустімо, Бог дав тобі талант, ти його пускаєш в обіг, талант цей приносить плоди, то що Бог може тобі сказати, окрім того, що ти молодець? Та якщо ти цей талант від Бога в обіг не пускаєш, плодів ним не приносиш, то Бог тебе ніколи не похвалить, а натомість скаже, що ти негідник! Якби ти був дитиною і зробив удома якийсь збиток, то невже ти очікував би почути від батька, коли той прийде додому з роботи, що ти молодець?! Та, якщо ти помив посуд, прибрався у хаті, зробив щось добре, хіба може батько прийти і сказати, що ти негідник? Він скаже, що ти молодець! Думаєте, Бог вам скаже щось не те, що ви вже й так знаєте? Послухайте вглибині свого серця – ваші вчинки, ваше ставлення до життя і ваша вірність Богові – це все і зумовлює те, що Бог вам скаже. Це дуже проста формула: подивіться на свої вчинки і зрозумієте, що ви почуєте від Бога! Він скаже, хто ти є, а хто ти є – ти й сам знаєш. От і оціни сам себе, зваж, а потім прийди до Бога, попроси в Нього пробачення, і будь із Ним, поки ще є час, милість і благодать. Амінь!

 

 Автор проповіді: Володимир Андрощук

Редактор: Наталія Тітко