Вшанування Дня Господнього

Распечатать

               15 липня 2013 року в місті Ланівці за ініціативи ХЦ “Небеса” відбувся перший міжконфесійний Собор. На Соборі виступили благочинний Лановецького благочиння УПЦ КП о.Микола (Періг),благочинний Лановецького благочиння УПЦ о.Василій (Польовий), старший пастор церков ХВЄ в Лановецькому районі Євгеній Захарук, настоятель храму  Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ о.Мирон (Бречко),  настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці  УПЦ КП о.Ігор (Шаринський), настоятель храму Святого Великомученика і Цілителя Пантелеймона УАПЦ о.Іван (Мануляк), пастор християнського центру «Небеса» Володимир Андрощук.  У виступах кожного із них звучала думка про те, що  святкування сьомого дня тижня, яким для християн є Неділя, є сповненням однієї із заповідей Божих, порушувати яку людина не повинна. Цього року ми святкуватимемо 1025-річчя хрещення Київської Русі, спротив якому тоді був дуже значний, проте воно обернулось благословенням для нашої землі, бо Київська Русь стала єдиною могутньою державою. Сьогодні перетворення центру міста у Неділю в один величезний вулик, в якому одні продають, інші купують і всі разом смітять, а потім працівникам комунгоспу доводиться прибирати, не сприяє створенню святкового недільного настрою, порушує право людини на відпочинок, а, найголовніше порушує Божу заповідь святкувати День сьомий. У Книзі Буття (2:3) сказано «І поблагословив Бог день сьомий, і його освятив, бо в нім відпочив Він від усієї праці Своєї, яку чинячи Бог сотворив» – освятив…, а ми, люди, у що перетворюємо цей день – у базар і бруд. Також у виступах священиків звучала теза про те, що виконання цієї заповіді, перенесення базару на інший день тижня, – це маленький крок усієї громади Лановець і району назустріч Богу, це чудовий подарунок Йому з нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі. А вже Божа милість не знає меж, вона безмірна і маленькі Ланівці можуть її стяжати.

 З В Е Р Н Е Н Н Я 

Дорогі жителі Лановеччини!

З повагою до Вас звертаються священнослужителі всіх релігійних громад, які діють на території міста Ланівці та Лановецького району.

Враховуючи те, що Україна є християнською державою і, в основному, весь наш народ сповідує християнську віру, ми, як духовні служителі, об’єдналися заради того, щоб спільними зусиллями вирішувати ті питання, які є принципово важливими для нашого життя з погляду Слова Божого та дотримання християнських чеснот.

Всі ми повинні докладати великих зусиль, щоб виховувати в собі повагу до Божого Слова, в тому числі, і до релігійних, сімейних та національних цінностей, які, у свою чергу, є важливою складовою нашої культури.

Одним із таких актуальних питань є функціонування базару в місті Ланівці. Склалося так, що впродовж багатьох десятиліть в нашому районному містечку найбільш масово від території центрального ринку та вздовж вулиці Грушевського ведеться торгівля саме у недільний день. А в одній із десяти Божих заповідей говориться: «Пам’ятай день Господній». Для нас, християн цим днем є неділя. В Біблії написано, що «потрібно віддавати Богові боже, а Кесареві кесареве». Шість днів працювати, а сьомий присвятити для відпочинку та хвали Бога. В той день без всілякої суєти важливо помолитися, зробити аналіз прожитого тижня, відвідати храм, побути разом із сім’єю тощо.

Церква завжди була, є і буде «Світлом і сіллю для суспільства». Тому наша відповідальність перед Богом у тому, щоб зробити все від нас залежне, аби практично втілювати ті дорогоцінні християнські цінності у всі сфери нашого життя. Це, ймовірно, сьогодні є тим єдиним засобом, що може втримати наш народ від боговідступництва і його повної деградації.

Разом з тим, ми хочемо наголосити, що ми не виступаємо проти торговельного бізнесу, навпаки, ми молимося за всіх підприємців, аби Бог дав їм Свій захист, мудрість та розвиток. Але ми бажаємо, щоб жага до грошей не заглушила потребу душі в духовному збагаченні. Тому що все починається, як правило, з вирішення маленьких потреб, а коли немає відчуття меж, тоді народжується жадоба. Перевірити це не так важко, потрібно лише запитати себе: чи готовий ти пожертвувати одним днем для Бога, для своєї сім’ї і, насамкінець, для себе, щоб обновитися духовно?

Ми віримо, що Ви достатньо свідомі християни та не залишитесь осторонь щодо вирішення цього важливого питання стосовно перенесення базару з недільного дня на будь-який інший день тижня. Ми сподіваємося на вашу підтримку та небайдужість. Лише ми всі разом у взаєморозумінні зможемо досягнути поставленої мети. Так, йдучи крок за кроком, дотримуючись правил Святого Писання, ми досягнемо кращих результатів у своєму житті, а в цілому, й в країні. Бо написано в Слові Божому:

   «Блаженний народ, що Господь його Бог».

Підписані під цією заявою всі священнослужителі Лановецького району

Відеофільм про засідання міжконфесійного собору з приводу вшанування Дня Господнього

Засоби масової інформації про ВШАНУВАННЯ ГОСПОДНЬОГО ДНЯ

http://nter.net.ua/alarm/u-lanivtsyah-na-ternopilshhini-virishuyut-chi-mozhna-torguvati-u-nedilyu

http://zz.te.ua/na-ternopilschyni-hochut-zakryvaty-u-nedilyu-bazary-schob-lyudy-jshly-do-tserkvy/

http://www.oda.te.gov.ua/lanovetska/ua/news/detail/48308.htm

http://te.20minut.ua/Podii/nedilya–den-dlya-boga-dezha-vyu-10262921.html

http://expres.ua/news/2013/02/14/82252-ternopilshchyni-zroblyat-den-bazaru

http://poglyad.te.ua/podii/na-ternopilschyni-protystoyannya-mizh-tserkvoyu-ta-biznesom/

http://studic.info/regioni/44389.html

http://t-weekly.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=7513:2013-02-16-23-51-44&catid=19:2011-02-15-21-39-03&Itemid=21

http://www.0352.ua/article/274507

http://www.pohlyad.com/news/n/9877

http://www.pomisna.in.ua/2013/02/nedilja.html

http://zik.ua/news/2013/05/06/u_lanivtsyah_na_ternopilshchyni_vyrishuyut_chy_mozhna_torguvaty_u_nedilyu_407275

 

Спільними зусиллями священнослужителів було проведено анкетування в якому 8500 жителів Лановецького району  підтримали ідею перенесення базарного дня з неділі на інший день тижня. Водночас було проведено громадські слухання, відбулися десятки різних зустрічей з представниками влади, які висловлювали всебічну підтримку але коли справа доходила до прийняття даного рішення депутатами Лановецької міської ради, то питання провалювалося. На жаль була подвійна гра.

Ми ще не досягли бажанних результатів в питанні вшанування Дня Господнього але цей рух посприяв об’єднанню священнослужителів різних конфесій в ще потужнішу силу.

Ми  віримо, що початий рух досягне своєї мети!