ЯКИЙ БИК ПЕРЕМОЖЕ?

Распечатать

                           ЯКИЙ БИК ПЕРЕМОЖЕ?

            Колись з одним місіонером, який працював на духовній ниві серед племен в африканських джунглях, трапився такий випадок. Після богослужіння до нього підійшов вождь племені й розповів йому свій сон, що повторювався вже протягом кількох ночей. Увесь час він бачив сценку, де запекло б’ються між собою два бики, і кожного разу, коли справа доходила до вирішального моменту битви, він прокидався від жаху. « Мене найбільше цікавить, який бик переможе: чорний чи білий. Чи можете ви дати відповідь на це питання.» — звернувся африканець до свого співрозмовника. « — Переможе той, якого краще годують». — на мить задумавшись, відповів місіонер.

Ця вдала фраза і сьогодні може стати відповіддю для багатьох із нас на певні життєві виклики. Один спостережливий чоловік поділив людей на три наступні категорії. До першої він відніс тих, які ініціюють переміни, здатні створювати щось нове й прогресивне, іншими словами задають тон, формують певну атмосферу. До другої категорії, на його думку, належать часто теж розумні й здібні люди. Однак через свою пасивність, вони вимушені миритися з обставинами життя, які для них створили перші. І нарешті до третьої групи входять люди, котрі завжди чухають потилицю і здивовано оглядаються навколо себе, ніколи не розуміючи до кінця, що відбувається. Це, так би мовити, преамбула. А суть питання ось у чому.

Ще в сиву давнину комусь прийшла ідея назвати знаками зодіака місяці, огорнути астральною символікою роки, тижні тощо. Якійсь частині представників роду людського ця ідея припала до серця. І саме вони вирішили певний рік у циклі їх химерного літочислення оголосити роком бика. Пройшло з тих пір декілька тисячоліть. Ми хвалимось досягненнями людини та її нібито високою цивілізованістю. І разом з тим бачимо, як раптом якась частина людства, ніби безтямно провалюється на нижчі щаблі цивілізації, впадаючи в примітивне й богопротивне ідолопоклонство. Все повторюється. І знову, як це було в сиву давнину, привели бика та й сказали: « Просимо всіх це створіння любити і шанувати. Богом цього 2009 року буде бик». Друга з вищезгаданих категорій людей, поставлена перед таким фактом, охоче на це погодилася. « Що ж, раз так, то давайте будемо вшановувати бика, вивчати його характер, малювати на картинах, календарях, зробимо з його образу статуетки ще й прикрасимо золотом, дорогим камінням і будемо тішитися та веселитися. Це той, хто є нашим богом, який вивів нас з єгипетського рабства. Саме він допоможе нам перейти пустелю кризи і введе нас в обіцяну землю, де тече молоко і мед. Навіщо нам той Мойсей ( живий Бог)? Його вже нема, він помер,і взагалі, ця християнська релігія вже застаріла. А той новий, гладенький бичок нам, можливо, й допоможе. Тож давайте прославимо його з усією помпезністю.»

А третя категорія людей дивиться на це все і як завжди, не знає, що діється. Не може второпати, як далі жити, кому вірити, кого визнавати, з ким товаришувати, за кого голосувати, кому поклонятися.

Тож який насправді бик переможе? Хтось із вас може здивовано знизати плечима: мовляв, який зв’язок між астрологічними забавами і соціальними очікуваннями людей, а тим більше благополуччям чи крахом цілої країни. Але за цим стоїть не просто гра слів. Згадаймо, чим закінчилася подібна історія, що змальована у Біблії . « І вернувся Мойсей до Господа та й сказав: О, згрішив цей народ великим гріхом, вони зробили собі золоте теля!… І промовив Господь до Мойсея: Хто згрішив Мені, того витру із книги Своєї… А в день кари Моєї покараю їх за їхній гріх! І Господь ударив той народ за те, що вони зробили теля, яке Аарон учинив був.»(Вих.32:30-35)

Чи бува не для нас, нині живучих , цей драматичний епізод з давньої історії людства? Чи візьме верх здоровий глузд? Задумаймось, доля людини залежить від живого Бога, чи від якогось ідола( бика)? Що переможе: християнські цінності, чи ліберальні ідеї, які призводять, то до узаконення одностатевих шлюбів, то захищають інші, несумісні з баченням нашого Творця речі? Від цього, здавалося б, вузького питання залежить весь спектр нашого життя. Чи восторжествує справедливе правосуддя над корупцією та бандитизмом? Який політик переможе на виборах? Чи стане країна на шлях процвітання, чи її очікує крах. На ті чи інші запитання є одна відповідь: «Переможуть ті особи, ідеї та цінності, яким ми будемо надавати вирішальну перевагу».