ЖИТИ ЗА ТРАДИЦІЯМИ ЧИ ПО СЛОВІ БОЖОМУ?

Распечатать

Сьогодні це як ніколи актуальне питання для всіх християн. Численні релігійні суперечки, звинувачення і навіть бійки з цього приводу мають місце між „набожними” людьми не тільки нашого краю, але й по всьому світу. Причиною такого стану є повне або часткове нерозуміння суті християнства, засновником якого був і є Ісус Христос.

В давні часи Бог говорив Своє пророче Слово до народу через вибраних Ним людей, які слідували Його волі. Внаслідок цього, ми маємо тепер Святе Письмо – Біблію. Поки люди дотримувалися її науки, вони переживали Божі благословення. Але серед отари овець завжди знаходяться „барани”, які не хочуть слухати голосу свого пастуха. Те ж саме сталось і серед людей, що називають себе християнами. Гордість, егоїзм, боротьба за священство були причиною непокори Божим заповідям й інструментом в руках диявола для спотворення і викривлення християнства. Хто особливо зацікавлений в тому, щоб людей під приводом релігії завести в пекло? Той, хто був від початку не правдомовцем і є ним сьогодні, це ворог душ людських – сатана. В царстві диявола є особливі злі духи, які штовхають певних людей на вироблення фальшивих релігійних доктрин. Може, хтось думає, що сатана не вірує в Бога і не знає Його Слова? Та Писання підтверджує, що диявол добре орієнтується у Слові Божому. Чи думаєте ви, що диявол покаже себе таким, яким він є насправді? При потребі він може видати себе навіть за Ангела Світла. Як у Бога були „свої” люди для звершення Його планів, так само й диявол має „своїх” людей, хоч, може, багато з них і не розуміють, що вони є інструментом в його руках. Для спотворення правдивої науки Божої почала розвиватись філософія релігії, яка в свою основу заклала створення культів, шляхом їх обожнювання та певними процедурами поклоніння їх „величності”. Що спонукувало людей йти на такі вчинки, хоч, може, в глибині їх душі й було розуміння, що це супроти Волі Божої. Причиною стала та сама релігійна традиція, яка переконувала, що зображення образу Божого засобами мистецтва нібито допомагає людині, під час молитви і поклоніння, краще уявити Його. Але що говорить з цього приводу Біблія: „Не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею. Не вклоняйся їм і не служи їм…” (Вихід 20:4-5)

Це стосується не тільки якоїсь окремої релігійної течії зокрема, а всіх: чи то в юдейській, чи в православній, чи в протестантській. Що говорив Ісус Христос до своїх учнів: „Бережіться закваски фарисейської, яка є лицемірство.” Одного разу фарисеї запитали Ісуса: „Чому учні Твої не живуть за переказами старших?…” А Він їм відказав: „Добре пророкував про вас, лицемірів, Ісайя, як написано: „Оці люди устами шанують Мене, бо навчають наук – людських заповідей”. Занехаявши заповідь Божу, аби зберегти своє передання.” (Марка 7:5 -9).

Погляньмо, що сьогодні є основою багатьох релігійних течій. Це рішення і постанови церковних зборів і релігійні перекази. Їх прихильники говорять: „А в нас так прийнято”, „А нам наші батьки, діди прадіди заповідали робити ось так, а не так, як ви говорите” . А чому вони не говорять, опираючись на те, що написано в Слові Божому? І думаєш собі: доки ще нинішні й майбутні книжники і фарисеї, що тримаються до сьогодні цих мертвих постанов, будуть збивати з пантелику людей, які дійсно шукають Бога? „Сліпі вожді, які ведуть сліпих і разом з ними впадуть у яму”, – сказав Ісус. Хто дав кому право встановлювати норми, методи й міру поклоніння живому Богові? Невже Бог не розбереться сам у тому, як Його славлять? А що сьогодні діється між „набожними, особливо духовними” людьми, що навіть по чисто людському не поважають один одного, до чого довела таких людей їх святість, що навіть забули про людську культуру.

Християнство – це, передусім, не релігійні форми, не людські перекази. Не слухай ніколи тих, які захищають свою церкву або віру, і при цьому всіляко обзивають інших християн. Не слухай і тих, котрі вигороджують виключно свої доктрини. Знай, що є найвірніше пророче Слово – Біблія, і є пастирі, які служать своїм даром для збудови церкви, в світлі Божого Слова, на відміну від тих, що наповнені духом лицемірства й тільки бунтують людей. Якщо ти хочеш служити живому Богові, то візьми Його Слово – Біблію, читай цю науку і, згідно неї, знайди собі таких християн і таку церкву, в якій вірно розглядається це Слово, і йди разом з ними до Царства Божого. Бог не зважає на зовнішнє, йому важлива віра твого серця. „Отож, віра від слухання, а слухання через Слово Боже”. (Рим.10:17).

Автор: Володимир Андрощук