Акція покаяння

Распечатать

Акція покаяння

перед Богом за вину жителів Лановеччини усіх минулих поколінь, що причетні були до зради, знущань та вбивства євреїв на наших землях

26 вересня 1999 року був знаменним днем для жителів Лановеччини. Ця акція була першою на Україні, і для її проведення довелося докласти чимало зусиль. На тому місці, де було розстріляно 2500 тисячі євреїв, в той день зібралося кілька сотень людей. По запрошенню були присутні керівники та члени єврейської громади Тернополя.

Після проголошення молитви покаяння було підписане Звернення , яке було вручене керівнику єврейської громади в Тернополі і надіслане послу держави Ізраїль в Україні.

.Акція-покаяння

«І поблагословлю тих, хто тебе благословить, хто ж тебе проклинає, того прокляну. І благословляться в тобі всі племена землі!» (Бут.12:3) Ці слова мають пряме відношення до єврейського народу. Звичайно серед євреїв так як і серед інших народів є різні люди але мова тут не йде про якісь особисті симпатії. Ми повинні повірити в Боже слово і зрозуміти, що наше ставлення до цього народу має зворотній вплив на нашу долю.

Слід сказати, що це не тільки стосується зневаги щодо самих євреїв а також до власного чи до будь-якого іншого народу. Ми проти ксенофобії. Взагалі, будь-яке приниження іншої людини незалежно від того, хто вона, є викликом Тому, хто дав цій людині життя.