Свято “Щаслива родина”

Распечатать

Фоторепортаж свята “Щаслива родина” в м.Ланівці
21-22 травня 2016 року

Авторські фото Олега Шевчука та Оксани Гуменюк

Це була справжня Божественна атмосфера в місті. Насамперед варто зазначити, що напередодні свята у п’ятницю зупинилися проливні дощі. В ранковий суботній день небо було осяяне теплими променями сонця. І знову у черговий раз Бог засвідчив про Своє благовоління до тих, хто Його вшановує.

Організаторами цього дійства були християнські церкви міста Ланівці. Девізом свята був вислів “Без сім’ї і свого роду – немає нації й народу”, а його метою було пошанування сім’ї, як найвищого суспільного інституту, який створив Бог для добробуту людини.

Урочиста частина свята розпочалася спільною молитвою священнослужителів різних церков міста. Після чого народ порадувався піснями співочого гурту “Небеса” та сольного виконання Вікторії Михальчук з м.Львова. На завершення концертної частини, присутні на святі були у захопленні від шоу молодіжного флешмобу.

І ось розпочалося святкування. Велопробіг за участю клубу активного відпочинку “За вітром”, дитячі малюнки на асфальті, батути, родинні фотосесії це лише початок свята. На святковому майдані міста була виставка оперативних машин з їх особовим складом: десантний автомобіль “Шрек” з військової частини м.Львова, патрульний загін нової поліції з м.Тернополя, пожежний автомобіль та карета швидкої допомоги з м.Ланівці. Щоб це описати, не вистачить навіть підібраних слів. Кожен міг фотографуватися, поліція возила дітей по площі з увімкненими маячками та сиреною, пожежники та медики демонстрували свої професійні уміння. Несподівано для всіх серед натовпу з’явився театр живих статуй “МІМ-IF” з Івано -Франківська в ролі українського козака та англійського короля.

Неперевершеним дійством цього свята був безкоштовний обід для всіх присутніх. Сотні людей смакували борщ, солянку, куліш, картоплю в мундирах, салат, чай. Все це було приготовано організацією “Козацько Десантний Кіш Тернополя” з продуктів, які пожертвували парафіяни різних церков та підприємці. Такого в нас ще не бувало. Козаки також демонстрували свою кузню та виставку різноманітної зброї різних часів.

Перший день свята схилявся до вечора. Площа міста була наповнена дітьми, молоддю та родинами. Всі були в очікуванні вистави вогняного шоу театру “Semargl” з Тернополя.

Це справді було захоплююче дійство. Професіонали театру продемонстрували свої уміння у володінні вогнем. І на завершення, а це вже була ніч, був перегляд фільму просто неба.

Другий день свята у неділю знову розпочався спільною молитвою “Отче наш” співочого гурту “Небеса” та священнослужителів міста. Після чого відбулася піша хода вулицями міста, як демонстрація на підтримку традиційної християнської родини та сімейних цінностей. Колону очолював колектив барабанщиків та духового оркестру з с.Юськівці, Лановецького району. Одним із важливих номерів програми свята було пошанування подружніх пар, які прожили в одному шлюбі 50 і більше років. Кожна пара мала честь знову постояти під весільною аркою на вишитому рушникові та отримати пошану від усіх присутніх на святі людей. Після привітань відбувся обряд передачі благословіння. Одна із найстарших сімейних пар передала молодій сім’ї Біблію як символ естафети поколінь, наголосивши при цьому, що ця Книга є основою сімейного щастя.

Фінальною частиною свята був концерт співочої групи семінаристів Тернопільської вищої духовної семінарії ім. Патріарха Й.Сліпого.

Пісні на родинну тематику, заповіт Т.Шевченка і на завершення молитва “Отче наш”, були неперевершеними шедеврами вокального виконання.

Ось таке сімейне свято було у нашому місті !

В ЄДНОСТІ НАША СИЛА!